Kõinastu

Kõinastu laid asub Väinameres Väikse väina ja Lõpemere vahel. Laid iseenesest on väike ja meenutab rohkem poolsaare moodi saart. Laiu pindala on 2,6 km2 ja rannajoon 8,4 km. Kõinastu on ligi kolme kilomeetri pikkuse lee kaudu ühenduses Muhu kõige läänepoolsema punkti, Sääreotsaga Koguva lähedal. Laiul on väga mitmekesine maastik, mille keskosa tõuseb kohati kuni seitse meetrit üle merepinna.

Sel väikesel saarel on koguni üheksa paigase (maastiku) tüüpi. Laiul leidub paljandeid, kadastikke, salumetsa, palju rändrahne ja pikki klibuvalle. Kõinastu on ka tuntud oma taimkatte rikkuse poolest: eri kasvukohtadest on laiul leitud kokku 369 taimeliiki, millest 16 on kaitsealused. Oma liigirikkuse tõttu vajab Kõinastu laiu loodus peremehelikku hoolt – seda nii kohalike elanike kui ka turistide poolt!

Kui Teil tekkis huvi saare vastu ja tahaksite oma silmaga näha paika kus on filmitud suur osa filmist „Mehed ei nuta”, siis võtke meiega ühendust kirja teel: info@vanatoa.ee  ja me korraldame Teie seltskonnale meeldejääva reisi looduskaunile saarele – Kõinastu.

Hinna info:
Kuni 25 inimest 50€ traktori tund
kui reisijaid on üle 25 inimese lisandub traktori tunni hinnale ( 50€ -le) iga lisa inimese pealt 5€
50 reisija korral on tunni hind 70€
75 reisija korral on tunni hind 100€

 

 

 

Kontakt tel: +372 55 587 494, e-mail: info@vanatoa.ee